ihanii naissii

Tiistai 28.2.2017 klo 22.42


Kehu, kehu, oma kehu: mitä Muurlas ei ol, sitä ei tarvitakka!

http://www.sss.fi/2017/02/ihania-naisia-taas-muurlassa-perjantaina/

Muurlan koulun vanhempainyhdistys järjestää Ihanien naisten illan jo neljännen kerran. Tapahtuma kokoaa Muurlan koululle ennätykselliset 55 näytteilleasettajaa kansainvälistä naistenpäivää edeltävänä perjantaina eli 3. maaliskuuta. Mukaan on ilmoittautunut monipuolinen joukko yrittäjiä pääasiassa Salon seudulta. Messuilla on tarjolla koruja, vaatteita, kosmetiikkaa, leivonnaisia ja sisustustuotteita. Lisäksi voi saada myös vinkkejä hyvinvointiin ja elämänhallintaan.
– Mukana on nyt sekä uusia tuttavuuksia että jo neljättä kertaa osallistuvia konkareita. Ihanien naisten ilta on selvästi vakiinnuttanut paikkansa, sillä kutsun lähdettyä vuorokaudessa varattiin lähes 40 myyntipaikkaa, puheenjohtaja Raisa Uggeldahl vanhempainyhdistyksestä iloitsee.
Myös yleisö on löytänyt hyvin tiensä tapahtumaan; arvion mukaan naisia on illan aikana ollut liikkeellä noin 250.

Muurlan koulun rehtori Ilpo Vesterinen kiittelee tapahtuman leppoisaa ja hauskaa tunnelmaa.
– Olen oppilaiden ja koulun puolesta todella ylpeä jo perinteeksi muodostuneesta tapahtumasta. Aikaisempina vuosina varoilla on tuettu muun muassa oppilaiden keväisiä luokkaretkiä. Se on hyvää ja konkreettista tukea, joka koskee jokaista oppilasta, Vesterinen toteaa.
Viime syksynä vanhempainyhdistys kustansi mediakasvatukseen liittyviä oppitunteja ja vanhempainillan.

Ihanien naisten ilta Muurlan koulussa (Robintie 30) perjantaina 3.3. klo 18-20.30.


Kommentoi kirjoitusta


Nimi:*

Kotisivun osoite:

Sähköpostiosoite:

Lähetä tulevat kommentit sähköpostiini